arrowStona główna arrow Warsztaty EGNOS 2005 Sunday, 23 April 2017  
 
Polski Punkt Informacyjny Galileo
 
English 
Menu główne
 Stona główna
 Aktualności
 Partner Galileo
 Partnerzy
 Projekty GNSS
 Europejski Plan Radionawigacyjny
 Polish Technologies in ESP
 Konferencja Galileo 2006
 Galileo Days in Riga 2005
 Konferencja Galileo 2004
 Warsztaty EGNOS 2005
 Topics of the Workshop
 Organizers
 Programme
 Sprawozdanie
 Warsztaty EGNOS 2004
 Dzień współpracy
 Otwarcie stacji RIMS
 Nawigacja satelitarna
 Biuletyn Nawi
 Linki
 O nas
 Kontakt

Warsztaty EGNOS 2005   PDF  Print  E-mail 

Szanowni Państwo,

European Geostationary Navigation Overlay Service (EGNOS) jest pierwszym europejskim przedsięwzięciem w dziedzinie nawigacji satelitarnej. Jest to wspólna inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Komisji Europejskiej oraz organizacji Eurocontrol (European Organisation for the Safety of Air Navigation). EGNOS jest prekursorem Galileo, globalnego systemu nawigacji satelitarnej tworzonego w Europie.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Warsztaty EGNOS pod nazwą:

"Workshop on EGNOS performance and applications"

które odbędą się w Gdyni 27-28 października 2005 roku.

Warsztaty EGNOS są międzynarodową, doroczną imprezą w całości poświęconą systemowi wspomagania satelitarnego o nazwie EGNOS. Celem konferencji jest zebranie twórców oraz użytkowników systemu, prezentacja jego statusu oraz możliwości użytkowych, jak również wspieranie międzynarodowej współpracy w tworzeniu aplikacji opartych na EGNOSie.
Ponieważ w 2005 roku (najprawdopodobniej w maju) system EGNOS stanie się w pełni operacyjny, Warsztaty EGNOS będą również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i informacji związanych z eksploatacją systemu.

Warsztaty EGNOS organizowane są przez Europejską Agencję Kosmiczną, Punkt Informacyjny Galileo Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Nawigacji i Hydrografii Morskiej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Warsztaty EGNOS odbędą się w Gdyni, która jest jednym z najważniejszych miast portowych w Polsce. Jej silne związki z gospodarką morską są widoczne już od powstania miasta. Ponadto Gdynia jest siedzibą wielu ważnych instytucji administracji morskiej, ośrodków nauk morskich oraz dydaktyki. Z tego też powodu, Gdynia jest doskonałą lokalizacją na dyskusję dotyczącą zastosowań i wykorzystania systemu oraz mozliwości zatrudnienia przy systemie EGNOS, a w przyszłości również przy systemie Galileo.

Będzie dla nas wielkim zaszczytem gościć Państwa na Warsztatach EGNOS.
Z wyrazami szacunku.

Przewodniczący
Komitetu Programowego
dr Rafael Lucas Rodriguez
Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego
prof. Janusz B. Zieliński
Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego
prof. Cezary Specht


 
top