arrowStona główna arrow Warsztaty EGNOS 2004 arrow Przedmowa Sunday, 23 April 2017  
 
Polski Punkt Informacyjny Galileo
 
English 
Menu główne
 Stona główna
 Aktualności
 Partner Galileo
 Partnerzy
 Projekty GNSS
 Europejski Plan Radionawigacyjny
 Polish Technologies in ESP
 Konferencja Galileo 2006
 Galileo Days in Riga 2005
 Konferencja Galileo 2004
 Warsztaty EGNOS 2005
 Warsztaty EGNOS 2004
 Przedmowa
 Program
 Prezentacje
 Uczestnicy
 Organizatorzy
 Dzień współpracy
 Otwarcie stacji RIMS
 Nawigacja satelitarna
 Biuletyn Nawi
 Linki
 O nas
 Kontakt

Przedmowa   PDF  Print  E-mail 

Przedmowa do Warsztatów Egnos
Kraków, 23-24 września 2004

Panie i Panowie

W dniu 24 września 2004 roku w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej odbyły się międzynarodowe Warsztaty EGNOS. Odbyły się one w ramach dorocznego seminarium pod tytułem "Satelitarne metody wyznaczania pozycji we współczesnej geodezji i nawigacji", zorganizowanego przez Komisję Geodezji Satelitarnej Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN oraz Sekcję Sieci Geodezyjnych Komitetu Geodezji PAN. Współorganizatorami Warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu GalileoApp była Europejska Agencja Kosmiczna oraz Punkt Informacyjny Galileo Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Warsztaty EGNOS były pierwszym w Polsce seminarium w całości poświęconym tematyce satelitarnego systemu wspomagania - EGNOS. W konferencji wzięło udział ponad 90 gości reprezentujących w głównej mierze polskie jak i zagraniczne instytucje naukowe. Wśród uczestników pojawili się przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej (Giorgio Solari – szef projektu EGNOS, Javier Ventura-Traveset - osoba odpowiedzialną za techniczne aspekty projektu EGNOS) oraz goście z Anglii, Hiszpanii, Węgier, Włoch, Ukrainy i Łotwy. Zaprezentowano 15 referatów w tym 9 przedstawili goście z zagranicy dzieląc się ze słuchaczami wiedzą na temat obecnej sytuacji rozwoju systemu oraz wymieniając informacje i doswiadczenia związane z wykorzystywaniem EGNOSa.

Gościem honorowym Warsztatów był pan Paolo Salieri, przedstawiciel Komisji Europejskiej, nadzorujący projekt GalileoApp, w ramach którego spotkanie to zostało zorganizowane.

W imieniu przewodniczącego Warsztatów EGNOS profesora Stanisława Oszczaka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurksiego oraz swoim własnym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim prelegentom za ich wspaniałe prezentacje.

Koordynator projektu GalileoApp

Profesor Janusz B. Zieliński


 
top