arrowStona główna Sunday, 23 April 2017  
 
Polski Punkt Informacyjny Galileo
 
English 
Menu główne
 Stona główna
 Aktualności
 Partner Galileo
 Partnerzy
 Projekty GNSS
 Europejski Plan Radionawigacyjny
 Polish Technologies in ESP
 Konferencja Galileo 2006
 Galileo Days in Riga 2005
 Konferencja Galileo 2004
 Warsztaty EGNOS 2005
 Warsztaty EGNOS 2004
 Dzień współpracy
 Otwarcie stacji RIMS
 Nawigacja satelitarna
 Biuletyn Nawi
 Linki
 O nas
 Kontakt

Konferencja Galileo w Chinach   PDF  Print  E-mail 

Pierwsza konferencja “Współpraca chińsko – europejska w Galileo” odbyła się w dniach 1 – 2 czerwca 2006 r. w Pekinie. Głównym tematem była faza walidacji na orbicie systemu Galileo oraz ocena technologii i wymiana informacji pomiędzy partnerami w dziedzinie nawigacji satelitarnej.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Galileo Joint Undertaking, delegacje z chińskiego Ministerstwa Nauki i Technologii, administracji ds. kosmicznych oraz National Remote Sensing Centre (NRSCC), instytucji odpowiadającej za wdrażanie programu Galileo w Chinach wzięli udział w konferencji, kontynuując tym samym europejsko-chińską współpracę w dziedzinie nawigacji satelitarnej, zapoczątkowaną kilka lat temu.

We wrześniu 2003 roku Komisja Europejska, ESA i chińskie Ministerstwo Nauki i Technologii ustanowiły wspólnie Europejsko-Chińskie Centrum Współpracy i Szkolenia Technicznego na Uniwersytecie w Pekinie. Centrum to promuje inicjatywy związane z projektem Galileo, uświadamia korzyści płynące ze stosowania tego systemu w Chinach oraz wspomaga przemysł chiński w rozwijaniu aplikacji opartych na nawigacji satelitarnej. Od początku tego roku w Centrum na stałe pracują przedstawiciele ESA, utrzymujący bliskie kontakty z chińskimi partnerami.

Współpraca europejsko – chińska opiera się na zawartym w 2003 roku porozumieniu pomiędzy Unią Europejską i Chinami. Na mocy tej umowy Chiny, za pośrednictwem NRSCC, zostały członkiem Galileo Joint Undertaking w październiku 2004 r.

Galileo Joint Undertaking poprzez NRSCC podpisało już 12 kontraktów na produkcję elementów infrastruktury Galileo w Chinach i na rozwój aplikacji nawigacyjnych. Chiny uczestniczą także bezpośrednio w fazie walidacji na orbicie systemu Galileo konstruując transponder do operacji „search and rescue” i laserowy retro-reflektor.


 
top