arrowStona główna Sunday, 23 April 2017  
 
Polski Punkt Informacyjny Galileo
 
English 
Menu główne
 Stona główna
 Aktualności
 Partner Galileo
 Partnerzy
 Projekty GNSS
 Europejski Plan Radionawigacyjny
 Polish Technologies in ESP
 Konferencja Galileo 2006
 Galileo Days in Riga 2005
 Konferencja Galileo 2004
 Warsztaty EGNOS 2005
 Warsztaty EGNOS 2004
 Dzień współpracy
 Otwarcie stacji RIMS
 Nawigacja satelitarna
 Biuletyn Nawi
 Linki
 O nas
 Kontakt

Informacja  
Uprzejmie informujemy, że w związku z zakończeniem realizacji projektu GalileoApp strona Punktu Informacyjnego Galileo ma charakter archiwalny. Po aktualne informacje z dziedziny nawigacji satelitarnej oraz polityki kosmicznej zapraszamy na stronę Polskiego Biura ds. Przestrzeni Kosmicznej www.kosmos.gov.pl

Konferencja Galileo w Chinach  

Pierwsza konferencja “Współpraca chińsko – europejska w Galileo” odbyła się w dniach 1 – 2 czerwca 2006 r. w Pekinie. Głównym tematem była faza walidacji na orbicie systemu Galileo oraz ocena technologii i wymiana informacji pomiędzy partnerami w dziedzinie nawigacji satelitarnej.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Galileo Joint Undertaking, delegacje z chińskiego Ministerstwa Nauki i Technologii, administracji ds. kosmicznych oraz National Remote Sensing Centre (NRSCC), instytucji odpowiadającej za wdrażanie programu Galileo w Chinach wzięli udział w konferencji, kontynuując tym samym europejsko-chińską współpracę w dziedzinie nawigacji satelitarnej, zapoczątkowaną kilka lat temu.

Read more...

Książka o systemie Galileo  

"System nawigacyjny Galileo. Aspekty strategiczne, naukowe i techniczne" to najnowsza, a zarazem jedna z niewielu książek wydanych po polsku poruszających tematykę tworzonego europejskiego, cywilnego systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Publikacja powstała nakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności przy wsparciu Punktu Informacyjnego Galileo w przystępny sposób opisuje strukturę, zasady funkcjonowania i przewidywane zastosowania flagowego, europejskiego projektu kosmicznego jakim jest system satelitarny Galileo.

W książce tej zawarta jest szeroka panorama zagadnień, poczynając od zastosowań i praktycznych możliwości systemów pozycjonowania, poprzez aspekty techniczne i technologiczne, ekonomiczne, militarne na politycznych kończąc. Mimo że publikacja ta powstawała w momencie gdy toczyły się jeszcze dyskusje na temat potrzeby tworzenia tego systemu, zaś szereg elementów o charakterze technicznym nie było do końca zdefiniowanych opisane aspekty zachowują swoją aktualność.
Read more...

 
top